Čejkovické vinařství Víno Rovenius

Rodinné vinařství Víno Rovenius, s.r.o., sídlí v Čejkovicích na Hodonínsku, kde z pečlivě vybraných, kvalitních moravských hroznů z vinic Velkopavlovické a Mikulovské oblasti vyrábí svá inspirativní a dnes velmi trendová přívlastková vína. Na trhu se s nimi sympatický majitel vinařství Michal Rovenský objevil poprvé v roce 2007, a hned si získal nejen přízeň „publika“, ale také porotců prestižních tuzemských i zahraničních vinařských soutěží.

Filozofií příjemné rodinné firmy je dostát letité tradici výroby vína a dodávat svým zákazníkům taková, která pohladí chuťové pohárky i toho nejnáročnějšího z nich. Tedy vína hodnotná a lahodná. Ročně jich vyrobí 50 tisíc lahví. S tím vším krásně koresponduje i další část firemního marketingu Vína Rovenius. Michal Rovenský provozuje totiž hned v několika městech po celé republice úspěšně své Rovensklípky. Tedy místa, kde si je podle něho vinař i milovník vína roven. Ochutnat jeho vysoce ceněné Sylvánské zelené, Neuburské, Rulandu bílou i šedou, Tramín červený či Pálavu nebo skvělá červená vína odrůd Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Dornfelder, Alibernet, Modrý Portugal a další, tak můžete v Rovensklípcích nejen v domovských Čejkovicích.

Už více než 10 let nabízí také možnost uspořádání řízených i srovnávacích degustací, oslav narozenin či firemních akcí  v Praze a poměrně nově v Brně Chrlicích. Vinařství, vinárna, vinotéka a firemní prodejna v jednom – to vše je podle Michala Rovenského jeho Rovensklípek. V Čejkovicích k tomu všemu nabízí svým zákazníkům ještě i možnost ubytování.

Do vlastního podnikání se tento úspěšný a vyhledávaný vinař pustil až po mnohaletém pracovním angažmá u Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., kde v jeho úspěšném podniku Vinselekt v Rakvicích zastával pozici obchodního ředitele a zabýval se marketingem. Když se pak osamostatnil, vsadil na zajímavý název vinařství Víno Rovenius. Přišel mu prý rozhodně marketingově více atraktivní a zapamatovatelnější, než klasika typu Vinařství Rovenský. Příjemnou specialitou jeho firmy jsou pak vína s věnováním a také čím dál větší propojování Rovenského svěžích vín s vysokou gastronomií ve sklepní stylové nekuřácké vinárně v Chrlicích.

 

You must be logged in to post a comment.