Na IWSP jsme vyzkoušeli deset nejlepších vín Maďarska

Naše filosofie je jednoduchá. Nabízet vám prověřená vína, která osobně vybíráme přímo u vinařů po celé Evropě. Každý rok sjezdíme nespočet kilometrů po vinařských oblastech od Španělska až po Řecko. Osobní kontakt a vztah s vinařem je pro nás důležitý. Dá to práci, ale stojí to za to. Prvotní inspiraci ale hledáme na vyhlášených vinařských výstavách, veletrzích a prezentacích. Jako třeba na Milano Wine Week, které popisuje naše mladá kolegyně Tereza v předchozím příspěvku.

Jsme rádi, že každý rok objevíme nějaké to vinařství, které stojí za návštěvu, také přímo v Praze na International Wine Show Prague. Tato akce se koná dvakrát ročně, je určena pouze pro odborníky a i počet vinařů je omezen. Ani letos jsme si v říjnu nenechali ujít koncentraci vín, například deset nejlepších maďarských producentů, zajímavé vinaře z mnoha italských regionů, špičkové vinaře ze Španělska, Německa, Turecka, Bulharska, Francie a dalších zemí. Ochutnali jsme i novinky od zástupců skupiny Mladých vinařů ČR, do které patří i náš „klubový“ vinař Petr Mikulica. Dnes víme, že naše další ještě předvánoční cesty, povedou do maďarského Villány, španělské Malagy, rakouského Kamptalu, německého Würrttembergu a rumunského Murfatlaru. A také do moravské Lednice, kde jsme objevili opravdový klenot.

Hledáme pro vás to nejlepší. Inspirujeme sebe i vás. Zkoušíme a vybíráme.

Na horní fotografii naši someliéři Lenka a Přemek ochutnávají německá vína Holgera Willyho. Příští měsíc míříme přímo do vinařství přechutnat celou produkci a vybrat nějaké skvělé lahve za dobré peníze do klubových bedýnek Vinarte. Obrázky dolů: Lenka Kovářová, hlavní someliérka Vinarte, a Pálma Koch, dcera majitele skvělého maďarského vinařství Koch z Villány. Věčně usměvavý Přemek (autor mnoha popisů vín v klubových materiálech) přechutnal okolo 90 vzorků, aby pro vás objevil perfektní vinařství z Rumunska. Květinová vína od sympatické španělky Susany nás zaujala a energická španělka Victoria z Málagy nás nadchla. A její vína ze staletých keřů, ta stojí za to. Nejvíce nám chutnala La Ola, z révy pěstované v 800 metrech nad mořem a téměř u moře, na skalách, kde se žádný traktor nedostane. Jedeme tam! Pod skoro pohádkovo-vodníkovskou značkou B(r)ekeke se skrývají neuvěřitelná vína Maculana Simoneho.

No a něco málo hezkých lahví. Přechutnaná přehlídka mladých moraváků Petra Mikulici z Velkých Pavlovic a Mojmíra Baroně z vinařství Eisgrub z Lednice. Italská naturální vína Bekeke a zástupci španělů. Bylo toho mnoho, přechutnali jsme přes devadesát vzorků. Máte se na co těšit.

You must be logged in to post a comment.