Jiří Radocha – mladý vinař s velkými plány

Útulné Vinařství Radocha v Čejkovicích na Hodonínsku je malá rodinná vinařská firma, která vznikla v roce 2009. Tehdy teprve jednadvacetiletý Jiří Radocha nalahvoval pod etiketou svých prvních 3000 lahví vín a začal si plnit svůj velký vinařský sen. Jeho první vinařské pokusy však začaly už v šestnácti letech ve skleněných demižonech. Dnes ve své malé firmě ve vinařských Čejkovicích vyrábí okolo 20 tisíc lahví ročně a má velké ambice.

Postupně chce totiž sázet vinohrady a vybudovat vinařství, které bude mít roční kapacitu 35 – 40 tisíc lahví, tedy dvojnásobek. I když na začátku Radochova podnikání nebyla žádná rodová tradice a letité zkušenosti, víno se mu okamžitě stalo koníčkem, láskou i životním stylem. Radocha se netají tím, že nechce vyrábět komerční vína, ale spíše kvalitní vína na dlouhé pití, která zrají v sudech dva nebo i tři roky. Z bílých vín můžete v jeho progresivním vinařství ochutnat třeba Neuburg, Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Chardonnay či Tramín červený, růžové Zweigeltrebe či Frankovku, Muškát moravský jako mladé víno a z červených pak Frankovku, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Ve svém provozu jde ve stylově zařízené, moderní degustační místnosti s mořenými barikovými sudy cestou degustací a také špičkové gastronomie. Vína pod etiketou Vinařství Radocha můžete „potkat“ v celé řadě dobrých podniků po celé republice. Vína ale prodává také pod společnou značkou Vína z Čejkovic, ve svém rodném městečku spolupořádá Ples vinařů, jarní Vinnou stezku pro vinařské turisty, koncem května pak atraktivní a hojně navštěvované Čejkovické vinné trhy. K jeho největším marketingovým trhákům patří zatím třeba Pinot Noir 2012 nebo Cuvée Přátelství, což je víno, které vyrábí společně se svými třemi největšími kamarády od dětství. Ze směsi vín čtyř mladých vinařů a čtyř burgundských odrůd – tedy Rulandského šedého, Rulandského bílého, Chardonnay a Rulandského modrého – se stal přes noc prodejní hit pro firemní klientelu, obchodní partnery i pro ty, kdo shánějí originální vinný dárek k narozeninám. Pokud se k němu Na Bařiny do Čejkovic vypravíte, k degustaci svých výjimečných plných vín vám nabídne třeba úžasnou domácí škvarkovou pomazánku, sýry, křupavý chléb nebo bagetu s bio pomazánkou. A jako bonus budete mít z okna příjemné kavárničky v patře vinařství ještě i dechberoucí výhled na čejkovický kostel a okolní vinice.

Všechny články o vinařství jsou tady: Vinařství Radocha na blogu Vinarte

 

PODÍVEJTE SE, KDO STOJÍ ZA SKVĚLÝMI VÍNY Z ČEJKOVIC

OCHUTNEJTE VÍNA ZNAČKY RADOCHA

Výběrovou kolekci i jednotlivá vína vinařství Jiřího Radochy můžete objednat s rychlým doručením na klubovém eshopu Vinarte. Nejste ještě členem? Přihlašte se zdarma, využívejte klubové výhody a nakupujte skvělá vína výhodně. Na vína se podívejte tady.

You must be logged in to post a comment.