LAHVE V BARVĚ
FERRARI

JIŘÍ RADOCHA

To nejlepší
z moravských vinohradů

Příběhy moravských vinařů - projekt, který představuje nejlepší moravské vinaře. Poznávejte nové styly, chutě a místa.

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

o vinařství radocha

Útulné Vinařství Radocha v Čejkovicích na Hodonínsku je malá rodinná vinařská firma, která vznikla v roce 2009. Tehdy teprve jednadvacetiletý Jiří Radocha nalahvoval pod etiketou svých prvních 3000 lahví vín a začal si plnit svůj velký vinařský sen. Jeho první vinařské pokusy však začaly už v šestnácti letech ve skleněných demižonech. Dnes ve své malé firmě ve vinařských Čejkovicích vyrábí okolo 20 tisíc lahví ročně a má velké ambice. Postupně chce totiž sázet vinohrady a vybudovat vinařství, které bude mít roční kapacitu 35 – 40 tisíc lahví, tedy dvojnásobek. I když na začátku Radochova podnikání nebyla žádná rodová tradice a letité zkušenosti, víno se mu okamžitě stalo koníčkem, láskou i životním stylem. Devětadvacetiletý Jiří Radocha se netají tím, že nechce vyrábět komerční vína, ale spíše kvalitní vína na dlouhé pití, která zrají v sudech dva nebo i tři roky. Z bílých vín můžete v jeho progresivním vinařství ochutnat třeba Neuburg, Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Chardonnay či Tramín červený, růžové Zweigeltrebe či Frankovku, Muškát moravský jako mladé víno a z červených pak Frankovku, Rulandské modré a Zweigeltrebe.

Vína pod etiketou Vinařství Radocha můžete „potkat“ v celé řadě dobrých podniků po celé republice. Vína ale prodává také pod společnou značkou Vína z Čejkovic, ve svém rodném městečku spolupořádá Ples vinařů, jarní Vinnou stezku pro vinařské turisty, koncem května pak atraktivní a hojně navštěvované Čejkovické vinné trhy. K jeho největším marketingovým trhákům patří zatím třeba Pinot Noire 2012 nebo Cuvée Přátelství, což je víno, které vyrábí společně se svými třemi největšími kamarády od dětství. Ze směsi vín čtyř mladých vinařů a čtyř burgundských odrůd – tedy Rulandského šedého, Rulandského bílého, Chardonnay a Rulandského modrého – se stal přes noc prodejní hit pro firemní klientelu, obchodní partnery i pro ty, kdo shánějí originální vinný dárek k narozeninám. Pokud se k němu Na Bařiny do Čejkovic vypravíte, k degustaci svých výjimečných plných vín vám nabídne třeba úžasnou domácí škvarkovou pomazánku, sýry, křupavý chléb nebo bagetku s biopomazánkou. A jako bonus budete mít z okna příjemné kavárničky v patře vinařství ještě i dechberoucí výhled na čejkovický kostel a okolní vinice.

profil vinaře

JIŘÍ RADOCHA

Své malé vinařství založil v Čejkovicích v roce 2009. Vinařství nemá v rodinné anamnéze, nemůže navazovat na tradice a zkušenosti. Na počátku byl vinařský sen, odhodlání a pevná vůle. Ale především láska k vínu. Výsledkem jsou vína s typickými etiketami a uzávěry v oblíbeném odstínu klasického Ferrari. Vína, která mají osobitý a lehce čitelný rukopis mladého nekomplikovaného vinaře.

pár informací

vinařství Radochave 3 větách

Mladý, usměvavý čejkovický vinař si dal za cíl jen vysoce kvalitní vína. V každé láhvi zanechává kousek své osobnosti. Nevyrábí víno jako průmyslový nápoj, ale připravuje opravdové víno s duší a tělem.

vinohrady

Vinohrady pro Veltlín, Müller Thurgau a Modrý Portugal má především v okolí Čejkovic.

vína

Většinu z nabídky tvoří kvalitní vína suchá, kombinuje moderní postupy s tradičními.

ocenění

Pinot Noir 2015 se zaslouženě stal v Salonu vín 2019 absolutním vítězem v červených vínech.

fotogalerie

VYZKOUŠEJTE VÝBĚR VÍN VÝHODNÁ SADA

ochutnávková sada + degustační brožura zdarma

PŘÍBĚHY MORAVSKÝCH VINAŘŮ

EBOOK ZDARMA

Tak, jako mají hrozny svou identitu dánu půdou a podnebím, má víno svého tvůrce - vinaře. Každý měsíc přinášíme nová vína a nové příběhy vinařů.

OBJEDNÁVKA

TOP