TRADIČNÍ RODINNÉ
VINAŘSTVÍ Z MIKULČIC

MALÁNÍK & OSIČKA

To nejlepší
z moravských vinohradů

Příběhy moravských vinařů - projekt, který představuje nejlepší moravské vinaře. Poznávejte nové styly, chutě a místa.

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

o vinařství Malaník & Osička

Rodinné mikulčické vinařství navazuje na dlouholetou vinařskou tradici sahající do roku 1960. Vinařství hospodaří na 6 hektarech vinic jihozápadně od Mikulčic ve Slovácké podoblasti. Jedinečný charakter jejich vín určuje především šetrné hospodaření ve vinici, regulovanou redukci hroznů a následně jejich kvalitní, moderní zpracování. To respektuje aktuální trendy, sladěné s ekologickým přístupem. Menší výnosy a ruční práce, zaručující šetrné zacházení se surovinou, „Maláníkovcům“ umožňuje

produkovat výrazná odrůdová vína vysoké jakosti. Ročně v tomto slováckém vinařství zpracují zhruba 40 tun hroznů výhradně z vlastní produkce, ze kterých vyrobí 35 tisíc lahví vín. V jejich portfoliu najdete přívlastková vína od pozdních sběrů až po vzácné výběry z cibéb a také vína ledová. Firma se také zapojila do projektu Srdcerváči, který pomáhá zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.

profil vinaře

ŠTĚPÁN MALÁNÍK

Zakladatel vinařství Štěpán Maláník ukončil studia na Vinařské škole ve Valticích a o sedm let později vysadil své první vinice. Postupně k sobě do firmy přibral také syna Jana, zetě Vladimíra Osičku a další rodinné příslušníky. Filosofií jeho rodinné firmy je ruční práce a kvalita. Každé víno se podle něj podobá svému tvůrci a je zrcadlem jeho umu, šikovnosti, píle a vytrvalosti.

pár informací

vinařství Maláník & Osičkave 3 větách

Rodinná firma založená v Mikulčicích roku 1960. Kromě produkce přívlastkových vín se věnuje i provozu penzionu. Kombinace jílovité a hlinitopísčité půdy jim umožňuje vyrábět vína s výjimečným charakterem.

vinohrady

6 ha vinic leží jihozápadně od Mikulčic na náhorní plošině, kterou zhruba metr pod zemí tvoří jílovitá vrstva a hlinitopísčitá půda.

vína

Půda je jako předurčená k odrůdám jako Ryzlink rýnský, Chardonnay, Aurelius či Rulandské modré.

ocenění

Velká zlaté medaile z výstavy TERRAVINO v Izraeli pro ledový Veltlín, stříbrná na AWC Vienna pro barikový Pinot Noir.

fotogalerie

VYZKOUŠEJTE VÝBĚR VÍN VÝHODNÁ SADA

ochutnávková sada + degustační brožura zdarma

PŘÍBĚHY MORAVSKÝCH VINAŘŮ

EBOOK ZDARMA

Tak, jako mají hrozny svou identitu dánu půdou a podnebím, má víno svého tvůrce - vinaře. Každý měsíc přinášíme nová vína a nové příběhy vinařů.

OBJEDNÁVKA

TOP