×

JAK NAKUPOVAT SE SLEVOU

1 Přihlašte se do Klubu.
2 Vyberte si víno či předplatné.
3 Využijte poštovné zdarma.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, napište nám na podpora@vinarte.cz. Děkujeme!

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Po-Pá: 9:00 - 16:00
podpora@vinarte.cz
+420 573 034 304
Odpovědi na nejčastější otázky jsou zde.

ZAPOMNĚL/A JSTE ÚDAJE?

VYTVOŘIT KLUBOVÝ ÚČET

vinařství
Maláník & Osička

Vivatili issenteret L. Haberox num. Us? Mul veremquam. Habit ad dis ist? Nam se in spiorips, consus tus? Eliam estre etret fue antiam inatum notiam virit. Quam adem omnenam se conem sum furbi cae et omnende nducientid res audam facchilium pubit.

To nejlepší z vinařství

Víno z odrůdy, jejíž jméno nejde jen tak lehce vyslovit. Báječné červené typické maďarské cuvée. Exklusivní lahev od malého garážového vinařství. Rosé oceněné zlatem v Paříži. Špičkový podunajský vlašák. Kořenité balatonské Chardonnay. A jako bonus perfektní Merlot nebo Ryzlink rýnský z moravské Lednice.

Chardonnay '17

Vynikající odrůdově typické Chardonnay okořeněné příjemnou tříslovinou pochází z jihovýchodně položených vinohradů na kopcích nad Balatonem.

239 Kč 120 Kč

Kékfrankos rosé '17

Pozoruhodné rosé víno, které by nemělo uniknout pozornosti. Zlatá medaile na Mondial Du Rosé Cannes 2018 a VinAgora International Wine Competition.

225 Kč 113 Kč

Olasz Rizling '17

Znamenitý vlašský ryzlink, na kterém je vidět, že byl vyroben z kvalitně vypěstovaných a vyzrálých hroznů.

225 Kč 113 Kč

Cserszegi füszeres '18

Velmi zajímavé, aromatické víno, které má dostatek kyselin a nepůsobí proto fádně, jak se u těchto voňavých odrůd často stává.

225 Kč 113 Kč

Cabernet Franc '17

U nás méně známá, ale jinak velmi stará a rozšířená odrůda Cabernet Franc pocházející z Bordeaux je předchůdkyní Cabernetu Sauvignon.

239 Kč 120 Kč

Merlot '16

Silný, opravdu vynikající Merlot z řady Terroir s okouzlující vůní a výraznou a jedinečnou chutí – Merlot, který si zamilujete.

394 Kč 197 Kč

Tři chlapy ve vinici,
aneb příběh vinařství Maláník Osička

Malá rodinná firma Vinařství Maláník – Osička s.r.o. v Mikulčicích na Hodonínsku vyrábí kvalitní přívlastková vína a kromě toho provozuje také ve zdejší vinařské uličce útulný moderní penzionek s kapacitou 15 lůžek a příjemnou letní teráskou. Mikulčické vinařství navazuje na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici. Ta odstartovala v roce 1960, kdy zakladatel vinařství Štěpán Maláník ukončil studia na Vinařské škole ve Valticích a o sedm let později vysadil své první vinice. Postupně k sobě do firmy přibral také syna Jana, zetě Vladimíra Osičku a další rodinné příslušníky. Vinařství hospodaří na 6 hektarech vinic jihozápadně od Mikulčic ve Slovácké podoblasti. Máláníkovy vinice přitom leží na náhorní plošině, kterou zhruba metr pod zemí tvoří jílovitá vrstva a hlinitopísčitá půda. Ta je přímo předurčená pro pěstování těch nejkvalitnějších odrůd, jako jsou Ryzlink rýnský, Chardonnay, Aurelius či Rulandské modré. Zatímco jílovitá půda zadržuje vodu, lehčí půda nad ní umožňuje hroznům dobře dozrát a dává jí také plné aromatické tóny. Ve viniční trati Kněžské pěstuje pan Maláník se svou rodinou kromě známých odrůd jako Sauvignon, Pálava, Veltlín, Cabernet Moravia, Dornfelder, Pinot Noir či Zweigltrebe i ty méně známé. Například bílou odrůdu Děvín či červenou Fratavu. Jde o moštovou odrůdu révy vinné, vyšlechtěnou na jižní Moravě v 70.letech minulého století, která vznikla křížením Frankovky a Svatovavřineckého. Filosofií rodinné firmy Štěpána Maláníka, poctivého sedláka, je ruční práce a kvalita. Zakladatel vinařství tvrdí, že každé víno se podobá svému tvůrci a je zrcadlem jeho umu, šikovnosti, píle a vytrvalosti. Jedinečný charakter vín s etiketou Vinařství Maláník – Osička určuje především šetrné hospodaření ve vinici, regulovanou redukci hroznů a následně jejich kvalitní, moderní zpracování. To respektuje aktuální trendy, sladěné s ekologickým přístupem. Menší výnosy a ruční práce, zaručující šetrné zacházení se surovinou, „Maláníkovcům” umožňuje produkovat výrazná odrůdová vína vysoké jakosti. Ročně v tomto slováckém vinařství zpracují zhruba 40 tun hroznů výhradně z vlastní produkce, ze kterých vyrobí 35 tisíc lahví vín. V jejich portfoliu najdete přívlastková vína od pozdních sběrů až po vzácné výběry z cibéb a také vína ledová. Moderní prostory vinařství jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi – od odstopkování hroznů, přes řízené kvašení až po vlastní lahvování a adjustaci. Zárukou bezpečného zrání vín jsou pak optimální podmínky ve výrobní hale, tedy teplota a správná relativní vlhkost vzduchu. K největším úspěchům Vinařství Maláník – Osička z Mikulčic patří Velká zlaté medaile z výstavy TERRAVINO v Izraeli v roce 2012 za jejich Veltlínské zelené – ledové víno 2008 a stříbrná medaile pro Pinot Noir – výběr z hroznů 2009 z barikového sudu na soutěži AWC Vienna 2014. Firma se také zapojila do projektu Srdcerváči, který pomáhá zdravotně postiženým k dobré práci nebo úspěšnému byznysu.

Fotogalerie

TOP