VELKÝ HRÁČ
Z MODRÝCH HOR

ZD NĚMČIČKY

To nejlepší
z moravských vinohradů

Příběhy moravských vinařů - projekt, který představuje nejlepší moravské vinaře. Poznávejte nové styly, chutě a místa.

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

o vinařství zd němčičky

Z rozsáhlého komplexu retro budov se v posledních letech začíná vyloupávat moderní vinařský provoz, který navíc začal sbírat v posledních dvou letech za svá vína jednu medaili za druhou. Stalo se tak po nástupu jednoho z nejlepších sklepmistrů Pavla Buriánka, který dal vínům z Němčiček nový, svěží styl. Kromě vína pěstují v Němčičkách, která byla vinařskou obcí už před staletími, ve velkém také meruňky na kompotování nebo obilí. Největší pěstitel a zároveň výrobce vína v obci vysadil před lety vinohrady na prvotřídních viničných tratích, které jsou především na svažitých kopcích, situovaných na jih, jihozápad nebo jihovýchod. Sortiment vyráběných

vín má právě díky rozlehlým plochám vlastních vinic širokou odrůdovou základnu. Moderní technologie, které v posledních letech díky boomu ZD Němčičky vinařský podnik v srdci regionu Modré hory zavádí, dovolují výrobu vysoce líbivých, vysoce jakostních a přívlastkových vín. Řada PREMIUM přitom nabízí vždy to nejlepší, co může daný ročník nabídnout. Plná vína s dlouhou dochutí ze zlaté řady, jsou vhodná k dlouhodobému zrání v lahvi, zatímco moderní řada KLASIK pod šroubovým uzávěrem nabízí spíše vína bílá a růžová. Cukernatost hroznů je při sběru 19 – 23 st., takže výsledná vína tzv. stříbrné řady jsou mladá, šťavnatá, svěží a s vysokou primární aromatikou.

pár informací

vinařství ZD Němčičkyve 3 větách

Zemědělské družstvo je sdružením několika desítek vlastníků. V posledních letech sbírá jednu medaili za druhou. Díky velké rozloze vinic nabízí značnou rozmanitost odrůd.

vinohrady

V současnosti obhospodařuje 92 ha vinic situovaných většinou na jih či jihozápad.

vína

Z bílých vín si pochutnáte na Muškátu, Neuburském, Ryzlincích a Sauvignonu. Z červených na Frankovce či Svatovavřineckém.

ocenění

Pěti medailemi olepený je Hibernal a Rulandské šedé ročníku 2015, čtyřmi se pyšní Rulandské bílé.

fotogalerie

VYZKOUŠEJTE VÝBĚR VÍN VÝHODNÁ SADA

ochutnávková sada + degustační brožura zdarma

PŘÍBĚHY MORAVSKÝCH VINAŘŮ

EBOOK ZDARMA

Jedinečná a praktická kniha pro milovníky dobrého vína. Medailonky výtečných moravských vinařů jsou doprovázeny unikátními fotografiemi přímo ze sklepů a vinohradů.

OBJEDNÁVKA

TOP