Tři chlapi ve vinici

Když před lety vinařství z Mikulčic vyhrálo v soutěži TERRAVINO v Izraeli Velkou zlatou medaili se svým ledovým Vetlínem, vypadalo to krátce poté v Těšických búdách jako na manévrech. Všude samý tajný agent s nenápadnou vysílačkou v uchu a do toho pěkně do kontrastu děcka v krojích s tácy prohýbajícími se „svatebními“ koláčky. Předat ocenění  přijel sám izraelský velvyslanec.

Diplomatická výprava byla atmosférou náležitě unešená, blesky fotoaparátů jely naplno. Srdečné setkání jako z jiného světa zůstane už napořád jedním z mezníků v historii vinařství. To navazuje na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici. Ta odstartovala v roce 1960, kdy zakladatel Štěpán Maláník ukončil studia na Vinařské škole ve Valticích a o sedm let později vysadil své první vinice. Postupně k sobě do firmy přibral také syna Jana, zetě Vladimíra Osičku a další rodinné příslušníky. Vinařství hospodaří na 6 hektarech vinic jihozápadně od Mikulčic ve Slovácké podoblasti. Vinice přitom leží na náhorní plošině, kterou zhruba metr pod zemí tvoří jílovitá vrstva a hlinitopísčitá půda. Ta je přímo předurčená pro pěstování těch nejkvalitnějších odrůd, jako jsou Ryzlink rýnský, Chardonnay, Aurelius či Rulandské modré. Zatímco jílovitá půda zadržuje vodu, lehčí půda nad ní umožňuje hroznům dobře dozrát a dává jí také plné aromatické tóny.

Všechny články o vinařství jsou tady: Vinařství Maláník-Osička na blogu Vinarte

 

PODÍVEJTE SE, KDO STOJÍ ZA SKVĚLÝMI VÍNY Z MIKULČIC

OCHUTNEJTE VÍNA ZNAČKY MALÁNÍK-OSIČKA

Výběrovou kolekci i jednotlivá vína vinařství Maláník – Osička můžete objednat s rychlým doručením na klubovém eshopu Vinarte. Nejste ještě členem? Přihlašte se zdarma, využívejte klubové výhody a nakupujte skvělá vína výhodně. Na vína se podívejte tady.

You must be logged in to post a comment.