Veltlín zelený od Skoupila v Salonu vín ČR

Vynikající Veltlínské zelené 2018 od Vinaře roku Petra Skoupila udělá velkou radost nejen milovníkům této odrůdy. Za povšimnutí stojí etiketa, která vychází ze starých map viničních tratí. Skoupilovi s ní vyhráli Reddot Award 2016, což je prestižní světová designová soutěž. Kvalitu vína potvrzuje i zařazení do letošního výběru 100 nejlepších vín České republiky v Salonu vín ve Valticích.

Veltlín zelený 2018 prémiové řady Terroir je vynikající víno, které vykazuje dokonalé a typické odrůdové znaky. Velmi připomíná klasické rakouské nebo znojemské Veltlíny. Už ve vůni můžeme najít charakteristické náznaky zeleniny a zeleninové zavařeniny, jako je hrášek, chřest apod. Aroma je bohaté a postupně se rozvíjí. Ucítíme v něm pepřové tóny, vůni kopretin, aby se v závěru ustálilo na broskvích a hroznech. Chuť je plná, kořenitá a velmi harmonická. Připomíná bělomasé broskve a žluté peckoviny.

Jedná se opravdu o výborné víno, které udělá velkou radost nejen milovníkům této odrůdy. Ke krásné bohatosti a vrstevnatosti vůně jistě výrazně přispěl i způsob zpracování hroznů kryomacerací.

Tento Veltlín zelený se probojoval mezi 100 nejlepších vín České republiky pro rok 2020 a v Salonu vín získal zlatou medaili.

Kryomacerace se používá před kvašením, aby se ze slupek hroznů dostalo co nejvíc aromatických látek a barviv. Provádí se za nízké teploty, aby nedošlo k rozkvašení rmutu. V porovnání s klasickou macerací vznikají touto technologií plnější, vysoce extraktivní vína s vyšší ovocností a svěžestí. Pozitivní na kryomaceraci je i fakt, že se snižuje podíl síry v moštu až na 1/3 obvyklého množství.

Etiketa kolekce Terroir zvítězila na Reddot Award, tedy na největší designové soutěži, co se vinných obalů týče. Grafika řady Terroir vychází ze starých map reálných viničních tratí. Terroir znamená souhrnný vliv přírodních podmínek, tradice a umu vinaře na konkrétním místě, kde réva roste. Cestovat prstem po mapě a studovat reliéf krajiny lze na etiketě díky technologii embossingu. Ostatně vyzkoušet můžete na Veltlínském zeleném z aktuálního klubového výběru. Etikety řady Keramika byly zařazeny mezi 5 nejvíce designových etiket České republiky.

Cena 280 Kč, pro členy klubu Vinarte již od 224 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 


Nejste členem Klubu? Chyba. Je to totiž nejlepší způsob jak pohodlně poznávat rozmanitost kvalitního vína za výhodné ceny. Každý měsíc dostanete 3 nebo 6 lahví skvělého vína z Moravy i celé Evropy, přiložíme šedesátistránkový magazín Grape, dáme vám poštovné zdarma. Zaplatíte jenom 598 Kč. A při platbě kartou vám navíc přihodíme jednu lahev zdarma!

Přidejte se ke stovkám milovníků vína a předplaťte si Klubový výběr.

You must be logged in to post a comment.