FRANCOUZSKÝ VINAŘ
Z MORAVY

JIŘÍ HORT

To nejlepší
z moravských vinohradů

Příběhy moravských vinařů - projekt, který představuje nejlepší moravské vinaře. Poznávejte nové styly, chutě a místa.

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

o vinařství JIŘÍHO HORTA

Vinařství Víno Hort se specializuje se na svěží růžová vína, která se za poslední roky stala díky své ovocitosti a krémové dochuti prodejním hitem. Vinařství se ovšem proslavilo nejen svými růžovkami a skvělými červenými víny, která vyrábí přímo ve Francii v kooperaci s úspěšnými tamními vinaři a podtrhává tak jejich francouzské terroir. Víno Hort totiž vyrábí také vína pod novým označením VOC, což znamená Vůně vína, Odrůda hroznů a Cit vinaře. Typickou zdejší odrůdou je Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Hortovi sami vinice nevlastní. Hrozny,

ze kterých Jiří Hort vyrábí svá vína, pocházejí z předem dohodnutých vinic z těch nejlepších poloh – například z Lampelbergu na rakouských hranicích. Medaile už tento úspěšný vinař posbíral třeba v San Franciscu, Cannes, Paříži, Vídni, Bruselu či v Kanadě. Jeden z Hortových malých, ale o to útulnějších degustačních sklípků, najdete přímo ve sklepní uličce v Dobšicích na předměstí Znojma. Když se za jeho skvělým růžovým Merlotem či Pinot Noir vydáte, dýchne tam na vás atmosféra prosluněného Znojemska.

profil vinaře

JIŘÍ HORT

Ing. Jiří Hort stál nejen u zrodu rosé v Česku, ale pustil se také do výroby přírodních moštů, lisovaných přímo z čerstvých hroznů. Rodinné vinařství Víno Hort v Dobšicích založil v roce 1999. Ročně v něm se svou ženou vyrobí 80 tisíc lahví vín, přičemž se specializuje na svěží růžová vína. Důraz klade především na vysoce kvalitní surovinu a fyziologickou vyzrálost hroznů.

pár informací

vinařství Hortve 3 větách

Energický, progresivní vinař ze Znojemska. Nevlastní jediný hektar vinic - hrozny raději skupuje od vyhlášených pěstitelů. Část vín vyrábí z hroznů z Francie, kde spolupracuje s věhlasnými vinaři.

vinohrady

Vinohrady nevlastní - kvalitní hrozny skupuje od věhlasných pěstitelů, aby se mohl soustředit na výrobu vína.

vína

Soustředí se na rosé, je považován za krále růžových vín. Červená vína vyrábí pouze z francouzských hroznů.

ocenění

Medaile posbíral třeba v San Franciscu, Cannes, Paříži, Vídni, Bruselu či v Kanadě.

fotogalerie

VYZKOUŠEJTE VÝBĚR VÍN VÝHODNÁ SADA

ochutnávková sada + degustační brožura zdarma

PŘÍBĚHY MORAVSKÝCH VINAŘŮ

EBOOK ZDARMA

Tak, jako mají hrozny svou identitu dánu půdou a podnebím, má víno svého tvůrce - vinaře. Každý měsíc přinášíme nová vína a nové příběhy vinařů.

OBJEDNÁVKA

TOP