6 skvělých vín PLUS
unikátní degustační materiály zdarma

Tak, jako mají hrozny svou identitu dánu půdou a podnebím, má víno svého tvůrce - vinaře. Každý týden přinášíme nová vína a nové příběhy vinařů. S námi vždy víte, co pijete.

VÝBĚR VÍNO TÝDNE

Jiří Radocha se nepodřizuje diktátu trhu a aktuálním módním vlnám. S víny experimentuje, používá různé metody a jejich kombinace. Některá bílá vína nechává déle ležet na jemných kvasničných kalech. Obvyklý “spořádaný” proces výroby u bílých vín je pomleté hrozny ihned lisovat a po vykvašení brzy stáčet. Ležením na kalech dochází k většímu výluhu aromatických látek. Spousta jich je obsažena právě v kalových částicích, které se musí pravidelně promíchávat. Pokud se to dělá ručně, je to poměrně fyzicky náročná práce. Jiří vysvětluje: „Dělám to proto, abych vyplnil tělo vína, aby se kyselina zakomponovala do celkové harmonie.” Ochutnejte výhodně!

Veltlínské zelené 2016

suché | pozdní sběr

Víno sytější zlatozelené barvy se zajímavou příchutí po tropickém ovoci, což svědčí o dobře vyzrálých hroznech. Vůně i chuť je výrazněji kořenitá, zakulacená, ale vyvážená.

199 Kč | cena týdne: 164 Kč

Pálava 2018

polosuché | výběr z hroznů

Víno silné a intenzivní vůně, která je „výrazně tramínová“, ale má i muškátové a pomerančové tóny. Chuť je extraktivní, kořenitá, v závěru květinová.

219 Kč | cena týdne: 181 Kč

Chardonnay 2017

suché | pozdní sběr

Vynikající víno, které potěší každého milovníka této odrůdy. Extrakt, hezká vůně, harmonie na jazyku a odrůdová čistota, to jsou hlavní přednosti, kterými vyniká.

215 Kč | cena týdne: 177 Kč

Neronet 2017

suché

Tohle víno není pro mladý! Exploze višnové chuti i vůně o chvilku předchází výbuch drsného třísla a zanechá za sebou temnou rubínově červenou stopu. Pro fajnšmekry.

209 Kč | cena týdne: 172 Kč

Neuburské 2018

suché | kabinetní

Aroma je bohaté, kromě kopřivových tónů a libečku v něm lze nalézt nádech broskví. Chuť je velmi dobrá se zajímavou kořenitostí a jemnou tříslovinkou.

199 Kč | cena týdne: 164 Kč

Frizzanté 2018

suché

Víno má výraznou jahodovou vůni a lehký náznak vanilky. Chuť je osvěžující, ovocná s velmi chutnou kyselinkou. Doporučujeme podávat dobře vychlazené.

169Kč | cena týdne: 139 Kč

VÝHODNĚ JEN TENTO TÝDEN

Každý týden jedna vymazlená ochutnávková sada pečlivě vybraných vín od špičkového moravského vinaře za výhodnou cenu s možností poštovného zdarma.

    dayhodinminsek0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 prémiových vín od Jiřího Radochy
  • Tištěná degustační brožura s příběhem vinaře
  • Poštovné zdarma (při platbě předem)

CO NA TO SOMMELIÉR?

No co bych říkal. Jirka Radocha patří mezi naše stálé vinaře již od roku 2013. Stále se zlepšuje a jeho vína máme prostě rádi. Je mladý, je pečlivý a nic nešidí. Je to jiná liga, než velká vinařství s týmem odborníků. Jirka je přes své mládí typem vinaře srdcaře. Baví ho dělat víno a na tom vínu je to znát! Na zdraví!

Nemělo by vám uniknout:
Radochův Pinot Noir 2015 se stal nejlepším červeným vínem České republiky roku 2018 - najdete ho v Salonu vín ČR ve Valticích

PŘEMYSL BARAN

sommeliér Vinarte Wine Club

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

JIŘÍ RADOCHA / ČEJKOVICE

Jeho první vinařské pokusy začaly už v šestnácti letech ve skleněných demižonech. Dnes vyrábí okolo 20 tisíc lahví ročně a má velké ambice. Vinař Jirka Radocha klame tělem. Když s ním mluvíte po telefonu a slyšíte jeho silný, chlapský chraplák, máte pocit, že se bavíte s pětačtyřicetiletým, větrem opráskaným týpkem, který má už hodně za sebou. Opak je pravdou. Když u tohoto sympatického čejkovického vinaře zaklepete, vykoukne na vás ze dveří moderního vinařství rozesmátý, rozčepýřený třicetiletý mladík. I když na začátku Radochova podnikání nebyla žádná rodová tradice a letité zkušenosti, víno se mu okamžitě stalo koníčkem, láskou i životním stylem.

Jiří se netají tím, že nechce vyrábět komerční vína, ale spíše kvalitní vína na dlouhé pití, která zrají v sudech dva nebo i tři roky. K jeho největším marketingovým trhákům patří třeba Pinot Noir 2015, který se stal nejlepším červeným vínem roku a které najdete v Salonu vín ČR ve Valticích. Nebo Cuvée Přátelství, které vyrábí společně se svými třemi největšími kamarády od dětství. Ze směsi vín čtyř mladých vinařů a čtyř burgundských odrůd – tedy Rulandského šedého, Rulandského bílého, Chardonnay a Rulandského modrého – se stal přes noc prodejní hit pro firemní klientelu, obchodní partnery i pro ty, kdo shánějí originální vinný dárek k narozeninám.

PŘÍBĚHY
MORAVSKÝCH VINAŘŮ

EBOOK ZDARMA

Tak, jako mají hrozny svou identitu dánu půdou a podnebím, má víno svého tvůrce - vinaře. Každý měsíc přinášíme nová vína a nové příběhy vinařů.

OBJEDNÁVKA

POŠTOVNÉ ZDARMA

Za zkušební sommelierskou sadu neplatíte poštovné, cena je tedy konečná.

GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ

V Klubu neplatíte dopředu, ale dáváme vám 14 dnů na úhradu. Pokud se vám nebude líbit, můžete sadu do 14 dní vrátit zpět.

PRAKTICKÝ VÍNOKUFR

Vína posíláme v praktickém a odolném vínokufru, který se vám dobře ponese.

© 2012-2019 VINARTE WINE CLUB

TOP