ŠEST SKVĚLÝCH VÍN OD PETRA MIKULICI

Otec a syn Mikulicové provozují v malebných vinařských Velkých Pavlovicích kousek od Pálavy malé, ale o to příjemnější rodinné vinařství. Petr postupně přebírá vinařství po svém otci Miroslavovi, který jej založil r. 1993. Jejich vína sklizená ze 4 ha vlastních vinic vznikají v nově vybudovaných sklepních prostorech, které jsou krok po kroku modernizovány, doplňovány o nové technologie řízeného kvašení, klimatizaci a další. Filozofií Mikuliců je poctivý přístup k výrobě, dobrá vína v malých šaržích a individuální přístup k zákazníkovi.

Chardonnay 2017

suché | pozdní sběr

Intenzivní zlatavá barva a květinový buket se stopami po šeříku a později pomeranči. V chuti tropické ovoce, kořenité tóny, dřevo. Výrazné, ale dobře pitelné víno.

cena týdne: 198 Kč

PŮVODNÍ CENA: 242 Kč

Rulandské šedé 2018

polosuché | pozdní sběr

Narůžovělá, lehce slámová barva, jarní květy, liči a vanilka v intenzivní vůni. Plná chuť s jemně pikantní kyselinkou, s tóny citrusů, zelených jablek a rynglí.

cena týdne: 177 Kč

PŮVODNÍ CENA: 216 Kč

Frankovka 2016

suché | pozdní sběr

Víno z vybraných hroznů. Vůně zralých třešní rozehřátých poledním sluncem. Temně rubínová barva českého granátu. V chuti lehká kyselinka a červený rybíz.

cena týdne: 177 Kč

PŮVODNÍ CENA: 216 Kč

Frankovka rosé 2017

suché | pozdní sběr

Krásná jiskrná starorůžová barva, výrazný buket po přezrálých jahodách a malinách a svěží ovocná chuť. Výrazné kyselinky se sladší dochutí.

cena týdne: 149 Kč

PŮVODNÍ CENA: 182 Kč

Svatovavřinecké rosé

polosladké | kabinetní

Světle růžové, svěží, ovocné, dobře pitelné rosé s vůní sladkých jahod a lesního ovoce se šlehačkou. Lehké víno pro příjemný večer.

cena týdne: 149 Kč

PŮVODNÍ CENA: 182 Kč

Rulandské bílé 2018

polosladké | moravské zemské

Vyzrálá vůně, v níž opojně souzní angrešt s hruškovými povidly a pelyňkovou kořenitostí. Extraktivní ovocná chuť s náznaky lískového oříšku.

cena týdne: 149 Kč

PŮVODNÍ CENA: 182 Kč

VÝHODNĚ JEN TENTO TÝDEN

Každý týden jedna vymazlená ochutnávková sada samotným vinařem exkluzivně vybraných vín za výhodnou cenu s poštovným zdarma.

  • 6 prémiových vín od Petra Mikulici
  • Výhodná týdenní sleva
  • Poštovné zdarma (při platbě předem)

SEZNAMTE SE S VINAŘEM

PETR MIKULICA / VELKÉ PAVLOVICE

Otec a syn Mikulicové provozují v malebných vinařských Velkých Pavlovicích kousek od Pálavy malé, ale o to příjemnější rodinné vinařství. Otec Miroslav, sklepmistr, který vinařství v roce 1993 založil a navázal tak na své dlouholeté vinařské zkušenosti, předává jeho chod i řízení postupně synovi Petrovi. Vinařství Mikulica se vypracovalo „od nuly“, v současné době hospodaří přibližně na 4 hektarech vlastních vinic a obhospodařuje zhruba 13 500 keřů révy vinné v celkem jedenácti lokalitách. Poměr bílých a modrých odrůd je přibližně stejný, přičemž u modrých odrůd redukují Mikulicovi výrazně sklizeň hroznů. Účelem přitom je, aby dosáhli co nejoptimálnější vyzrálosti hroznů a snížení kyselin.

U bílých odrůd, kde je potřeba dosáhnout harmonie cukrů a kyselin v bobuli, se proto snaží o včasný sběr, zachování svěžesti a také typičnosti odrůdové skladby. Červená vína pro lahvování nechávají ležet v dubových sudech i půl roku. Víno tak přijímá přirozenou mikrooxidaci, která mu pomáhá k příznivému vývoji. Ve vinařství najdete kvalitní vína jakostní a přívlastková, která jsou v optimální kondici plněna do lahví. Velká část vín se v tomto útulném provozu s příjemnou degustační místností prodává přímo „ze sklepa“, další pak do gastronomických zařízení či vinoték. Roční produkce vinařství je cca 22 tisíc lahví. Filozofií vinařství je poctivý přístup k výrobě a dobrá vína v malých šaržích.

FOTOGALERIE

OBJEDNEJTE NYNÍ ZA SKVĚLOU CENU

MIKULICA - EXKLUZIVNÍ VÝBĚR

Ochutnejte šest exkluzivně vybraných vín. Petr Mikulica představuje to nejlepší ze své produkce. Ale pospěšte si, nabídka je limitovaná!

OBJEDNÁVKA

© 2012-2019 VINARTE WINE CLUB

TOP